خرید یک کیلو زعفران دسته درجه یک

خرید یک کیلو زعفران دسته درجه یک

یک کیلو زعفران دسته ایرانی را از بازرگانی زعفران لجنو در استان خراسان جنوبی شهرستان فردوس با کیفیتی بسیار عالی و درصد رنگ بالا خریداری کنید.

زعفران دسته و یا دخترپیچ یکی از انواع زعفران ایرانی است که می توان گفت نخستین بار زعفران بدست آمده در ایران به این شکل جمع آوری شده است و یکی از قدیمی ترین اشکال تولیدی زعفران در ایران می باشد که به دلیل اینکه ریشه سفید ساقه گل زعفران به همراه آن است نسبت به دیگر انواع زعفران دارای قیمت پایین تری می باشد.

این نوع از زعفران بیشتر در استان خراسان جنوبی در شهرستان های فردوس، سرایان، قاین، بجستان و گناباد توسط کشاورزان تولید می شود.

زعفران دسته درجه یک

ویژگی های یک زعفران دسته درجه یک این است که دارای کلاله هایی قوی و درشت بوده و ریشه سفید آن هر چقدر کوچک تر باشد بهتر است و باید هر ریشه سفید دارای سه کلاله ی قرمز رنگ باشد. زعفران دسته را به دو صورت نخ پیچ و یا بدون نخ فرآوری می کنند که پیشنهاد ما به شما این است تا اگر قصد خرید زعفران دسته و یا دخترپیچ را دارید حتما از نوع بدون نخ آن خریداری کنید زیرا معمولا این نوع از زعفران دسته سالم تر و درصد ریزش کلاله ها در آن بسیار اندک می باشد.

هر چه رنگ قلم ها و کلاله های زعفران دسته تیره تر باشد این نوع از محصول دارای رنگ دهی بیشتری خواهد بود.

از هر 70 تا 75 کیلو گل زعفران یک کیلو زعفران دسته بدست می آید که معمولا در هر کیلو گل چیزی حدود دو و نیم مثقال تا سه مثقال از این نوع از زعفران بدست می آید.

همچنین سرگلی که از جداسازی ریشه سفید این نوع از زعفران از کلاله های آن بدست می آید دارای عطری بسیار بالا و رنگ دهی بالای 220 خواهد بود.خرید یک کیلو زعفران دسته درجه یک

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × دو =