فروش هر کیلو زعفران سرگل اعلا

فروش هر کیلو زعفران سرگل اعلا

هر کیلو زعفران سرگل اعلا و درجه یک ایران در بازار های جهانی با قیمت هایی که کاملا با قیمت داخلی این محصول تفاوت زیادی دارد به فروش می رسد.

بالغ بر 330 تن زعفران در ایران تولید می شود که 90 درصد از تولید جهانی را به خود اختصاص داده است. اما به دلایلی از جمله عدم زیر ساخت های لازم و عدم حمایت مسئولین کشوری سود حاصل از تولید این محصول به جیب کشورهایی چون اسپانیا می رود.

قیمت این محصول به دلیل بی توجهی از سوی مسئولین و کم کاری دولت در جایگاه اصلی خود وجود ندارد و این دلیل باعث دلسردی بیش از اندازه ی تولید کنندگان و کشاورزان کشورمان شده است.

از طرفی خروج غیر قانونی و قاچاق این محصول باارزش به کشورهایی چون افغانستان و چین در سایه ی بی توجهی و غفلتی که از سوی مسئولین وجود دارد بر این دلسردی دامن زده است تا بزودی شاهد کمرنگ شدن زعفران ایرانی بیش از بیش در دنیا باشیم.

نکاتی پیرامون زعفران

زعفران گیاهی باارزش غذایی بالا است که از پیاز آن در فصل پاییز به صورت گل به عمل می آید. هر گل زعفران تشکیل شده است از شش گلبرگ بنفش رنگ و ساقه ای کوچک که در داخل این گل سه کلاله ی زعفران به همراه سه پرچم زرد رنگ وجود دارد که این سه کلاله به وسیله ی دم سفیدی که در ساقه گل قرار دارد به همدیگر متصل شده اند.

قسمت مورد استفاده ی زعفران را همین سه کلاله تشکیل می دهند که دارای عطر ورنگ بسیار بالایی هستند و از آن در صنایع دارو سازی و آشپزی و شرینی سازی و رنگ رزی پارچه استفاده می شود.

بهترین شیوه جهت مصرف زعفران چیست؟

بهترین روش این است تا مقدار مورد نیاز از زعفران را در ظرفی قرار داده و روی آن تکه یخی قرار دهید تا در دمای اتاق آب شود، مایع بدست آمده دارای بیشترین عطر ورنگ دهی بالا نسبت به سایر روش های استفاده خواهد بود. فروش هر کیلو زعفران سرگل اعلا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 13 =