بازرگانی زعفران لجنو

خرید زعفران سرگل مرغوب

یکی از مطمئن ترین روش های خرید زعفران سرگل مرغوب و درجه یک ایرانی، خرید از مراکزی است که مورد تایید سازمان های نظارتی از جمله سازمان استاندارد و بهداشت می باشد.

بازرگانی زعفران لجنو با داشتن تاییدیه ها از اداره بهداشت و استاندارد در استان خراسان جنوبی و خرید مستقیم زعفران از کشاورزان یکی از بهترین مراکز فروش زعفران اصل و مرغوب ایرانی در این استان به شمار می آید.

انواع زعفران سرگل

زعفران سرگل به انواع مختلفی تقسیم می شود که این تقسیمات معمولا براساس شیوه ی پاک گل و طرز خشک کردن کلاله ها بوجود می آید.

زعفران سرگل به زعفران پوشال، ممتاز و نگین تقسیم می شود که خود زعفران پوشال به دو نوع پوشال معمولی و قلمدار و نیز زعفران نگین به زعفران نگین معمولی و سوپر نگین تقسیم می شود.

قیمت انواع زعفران سرگل نیز با یکدیگر متفاوت است به صورتی که زعفران سوپرنگین دارای بیشترین قیمت و زعفران پوشال معمولی دارد.خرید زعفران سرگل مرغوب

همانطور که در شکل بالا مشاهده می کنید گل زعفران دارای ساقه و چند گلبرگ بنفش رنگ است که در میان این گلبرگ ها کلاله های قرمز رنگ وجود دارد که زعفران را شامل می شود و در کنار کلاله ها سه پرچم زرد رنگ قرار دارد و ساقه ی گل که خامه و یا ریشه ی سفید در میان آن قرار گرفته است که باعث اتصال سه کلاله و تغذیه ی آن از پیاز گل زعفران می شود.

 معمولا در فصل پاییز پیاز های زعفران شروع به گلدهی می کند و روند چیدن گلها تقریبا یک ماه به طول می انجامد، با توجه به شیوه های گوناگونی که در جداسازی کلاله ها از گل و تفاوت در روند خشک کردن و فرآوری آن در مناطق مختلف وجود دارد انواع زعفران همچون سفید و یا کنج ، دسته(دخترپیچ)، پوشال و نگین بوجود می آید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − ده =